Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 19 lutego 2018 | Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
HEAD

Ceny


...
Niskie ceny trody chlewnej

Niskie ceny trody chlewnej

GUS opublikował dziś dane nt. cen skupu produktów rolnych w grudniu 2017 r. Wskazały one na szeroki zakres wzrostu cen w ujęciu rocznym. Najsilniej zwiększyły się ceny jęczmienia (+12,4% r/r), mleka (+12,2% r/r) oraz bydła (+7,3% r/r).
Ceny żywności w górę

Ceny żywności w górę

Indeks cen żywności FAO zwiększył się w lipcu do 179,1 pkt. wobec 175,2 pkt. w czerwcu (+2,2% m/m), co jest jego najwyższym poziomem od grudnia 2014 r. Wzrost indeksu w ujęciu miesięcznym wynikał z wyższych cen 3 z 5 jego składowych: cukru (+5,2% m/m), zbóż (+5,1% m/m) oraz produktów mlecznych (+3,6% m/m).
Zboża w górę, ziemniaki w dół

Zboża w górę, ziemniaki w dół

GUS opublikował dziś dane nt. cen produktów rolnych w czerwcu br. Wskazały one na szeroki zakres wzrostu cen skupu produktów rolnych w ujęciu rocznym. Ich spadek odnotowano jedynie w przypadku drobiu (-0,4% r/r) oraz ziemniaków (-9,2% r/r).
Sadownicy: straty nawet do 90% plonów

Sadownicy: straty nawet do 90% plonów

Przymrozki jakie wystąpiły w Polsce w połowie kwietnia spowodowały ogromne straty w naszych sadach, potwierdza Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. Dlaczego fala przymrozków, która przeszła przez Polskę, ugodziła w sadowników i przyniosła złe wieści dla miłośników czereśni, jabłek czy malin.
Rosną ceny żywności na świecie

Rosną ceny żywności na świecie

Indeks cen żywności FAO zwiększył się w maju do 172,6 pkt. wobec 168,9 pkt. w kwietniu (+2,2% m/m). Wzrost indeksu w ujęciu miesięcznym wynikał z wyższych cen 4 z 5 jego składowych: produktów mlecznych (+5,1% m/m), oleju roślinnego (+4,7% m/m), mięsa (+1,5% m/m) oraz zbóż (+1,4% m/m).
Sprzedajemy więcej, dostajemy mniej

Sprzedajemy więcej, dostajemy mniej

Dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prof. Andrzej Kowalski tłumaczy, jak globalizacja zmienia polskie rolnictwo. Musi być ono coraz bardziej efektywne. Co z tempem wzrostu eksportu żywności?
W styczniu rosły ceny

W styczniu rosły ceny

W styczniu 2017 roku na rynku rolnym, zarówno w skupie jak i na targowiskach, odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych. W skali miesiąca wzrost cen ziemniaków wyniósł 60,2%.
Ceny żywności będą wzrastać

Ceny żywności będą wzrastać

O tym jak silny będzie będzie wzrost cen zdecyduje popyt. Już w grudniu ceny żywności rosły i to silniej niż w ostatnich miesiącach. Producenci i sprzedawcy chcieli skorzystać z dużego świątecznego popytu. Teraz zdrożeją oleje, tłuszcze, cukier i słodycze.
Ceny skupu mleka i trzody nadal wzrastają

Ceny skupu mleka i trzody nadal wzrastają

GUS opublikował dane na temat cen produktów rolnych w listopadzie. Na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja silnego wzrostu cen skupu mleka, która w listopadzie wyniosła 129,69 zł/hl (+14,6% r/r), co jest jej najwyższym poziomem od lipca 2014 r. Rosnące ceny skupu mleka są efektem wejścia globalnego rynku mleka we wzrostową fazę cyklu w II kwartale b.r.
Lepiej na rynku świń

Lepiej na rynku świń

Sytuacja producentów świń nadal nie jest idealna, ale w obliczu dobrej koniunktury na polskie produkty mięsne w Unii Europejskiej i nieznacznie wzrastających cen, można mówić o nieco lepszej perpsektywie dla tego rodzaju działalności rolniczej.

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy