Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 27 czerwca 2017 | Imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy
HEAD

Ceny


...
Sadownicy: straty nawet do 90% plonów

Sadownicy: straty nawet do 90% plonów

Przymrozki jakie wystąpiły w Polsce w połowie kwietnia spowodowały ogromne straty w naszych sadach, potwierdza Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. Dlaczego fala przymrozków, która przeszła przez Polskę, ugodziła w sadowników i przyniosła złe wieści dla miłośników czereśni, jabłek czy malin.
Rosną ceny żywności na świecie

Rosną ceny żywności na świecie

Indeks cen żywności FAO zwiększył się w maju do 172,6 pkt. wobec 168,9 pkt. w kwietniu (+2,2% m/m). Wzrost indeksu w ujęciu miesięcznym wynikał z wyższych cen 4 z 5 jego składowych: produktów mlecznych (+5,1% m/m), oleju roślinnego (+4,7% m/m), mięsa (+1,5% m/m) oraz zbóż (+1,4% m/m).
Sprzedajemy więcej, dostajemy mniej

Sprzedajemy więcej, dostajemy mniej

Dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prof. Andrzej Kowalski tłumaczy, jak globalizacja zmienia polskie rolnictwo. Musi być ono coraz bardziej efektywne. Co z tempem wzrostu eksportu żywności?
W styczniu rosły ceny

W styczniu rosły ceny

W styczniu 2017 roku na rynku rolnym, zarówno w skupie jak i na targowiskach, odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych. W skali miesiąca wzrost cen ziemniaków wyniósł 60,2%.
Ceny żywności będą wzrastać

Ceny żywności będą wzrastać

O tym jak silny będzie będzie wzrost cen zdecyduje popyt. Już w grudniu ceny żywności rosły i to silniej niż w ostatnich miesiącach. Producenci i sprzedawcy chcieli skorzystać z dużego świątecznego popytu. Teraz zdrożeją oleje, tłuszcze, cukier i słodycze.
Ceny skupu mleka i trzody nadal wzrastają

Ceny skupu mleka i trzody nadal wzrastają

GUS opublikował dane na temat cen produktów rolnych w listopadzie. Na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja silnego wzrostu cen skupu mleka, która w listopadzie wyniosła 129,69 zł/hl (+14,6% r/r), co jest jej najwyższym poziomem od lipca 2014 r. Rosnące ceny skupu mleka są efektem wejścia globalnego rynku mleka we wzrostową fazę cyklu w II kwartale b.r.
Lepiej na rynku świń

Lepiej na rynku świń

Sytuacja producentów świń nadal nie jest idealna, ale w obliczu dobrej koniunktury na polskie produkty mięsne w Unii Europejskiej i nieznacznie wzrastających cen, można mówić o nieco lepszej perpsektywie dla tego rodzaju działalności rolniczej.
Jak kształtowały się ceny?

Jak kształtowały się ceny?

Jak kształtowały się ceny wybranych produktów rolnych przedstawia bardzo ciekawe zestawienie specjalistów z dziedziny agrobiznesu, którzy działali w okolicach wielkopolskiego Kępna. Warto przeanalizować tą ważną statystykę.
Umowy kontraktacyjne-będą zmiany!

Umowy kontraktacyjne-będą zmiany!

Rolnicy to tzw. najsłabsze ogniwo w handlu produktami rolno-spożywczymi w łańcuchu dostawy. Jest to stanowisko zarówno polskiego rządu, jak i Komisji Europejskiej. Celem rządowych działań jest wypracowanie stabilnej współpracy między przetwórcami, a producentami.
Phil Hogan o ograniczeniu produkcji mleka w Unii Europejskiej

Phil Hogan o ograniczeniu produkcji mleka w Unii Europejskiej

Unijny komisarz ds. rolnictwa uczestniczył w Polsce na posiedzeniu połączonych komisji rolnictwa nt. przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Jego zdaniem unia powinna się zastanowić jak zachęcić rolników do przynajmniej krótkotrwałego ograniczenia produkcji mleka. Co na to polscy rolnicy?

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy