Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2017 | Imieniny: Pawła, Walerii, Ludwika
HEAD

Kalendarz prac rolniczych


Zabiegi interwencyjne w zbożu

Zabiegi interwencyjne w zbożu

W wielu regionach zboża nie są w najlepszej kondycji. Dużo płytszy i mniejszy system korzeniowy, słabiej odżywia nieproporcjonalnie rozwiniętą do jego wielkości biomasę liści.
Kwiecień

Kwiecień

W kwietniu coraz wyraźniej widać, jak budzi się przyroda. Nadeszła pora porządkowania ogrodu po zimie. Pamiętajmy, aby zbytnio nie odkrywać roślin - noce bywaja jeszcze mroźne.
Luty

Luty

Zima to dobry czas na zaprojektowanie nowych części ogrodu. Można zastanowić się, których planów w ubiegłym roku nie udało się nam zrealizować. Ważne, aby uchronić przechowywane owoce, warzywa, bulwy dalii oraz cebule i bulwy innych roślin, przed pleśnią i szkodnikami.
LISTOPAD, GRUDZIEŃ

LISTOPAD, GRUDZIEŃ

Prezentujemy zalecenia prac rolniczych na listopad i grudzień. Po ostatnich, na które pozwala pogoda orkach i zebraniu kukurydzy paszowej, lucerny oraz innych poplonów zbożowych lub ziemniaczanych, praca na polach wygasa...
WRZESIEŃ

WRZESIEŃ

Warto przypomnieć sobie najważniejsze terminy i zabiegi, które realizujemy w polu, w sadzie i w ogrodzie we wrześniu. To miesiąc intensywnych prac, bardzo ważny dla naszego gospodarstwa.
PRACE OGRODNICZE - SIERPIEŃ

PRACE OGRODNICZE - SIERPIEŃ

Co robimy w ogrodzie w sierpniu?
Prace rolnicze i ogrodnicze na czerwiec

Prace rolnicze i ogrodnicze na czerwiec

"Czerwiec - przerwiec, bo przerywa gospodarkę aż do żniwa". Siewy już skończone, rola pod oziminy przygotowana, pozostaje okopywanie takich roślin jak buraki lub kartofle. Czerwiec to także korzystny czas do sadzenia roślin owocujących nad ziemią.
Porady rolnicze i ogrodnicze na maj

Porady rolnicze i ogrodnicze na maj

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy, ale za to bardzo intensywnych zarówno dla rolników, jak i sadowników. Po 8 maja najlepiej rozpocząć siewy i sadzenia ciepłolubnych roślin owocujących nad ziemią, wysiewaj fasolę, ogórki, dynię w dniach oznaczonych jako korzystne.
Porady rolnicze i ogrodnicze na kwiecień

Porady rolnicze i ogrodnicze na kwiecień

Kwiecień to intensywny miesiąc zarówno dla rolników jak i sadowników. W zależności od tego jakie warunki pogodowe utrzymują się w marcu, prace polowe są zróżnicowane. W końcu w myśl przysłowia, jest to miesiąc, w którym wciąż mogą pojawić się tymczasowe przymrozki.

Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy