Szukaj aktualności
Wyniki wyszukiwania dla frazy: rolnik.




















Ułóż według:
|

Nawet 230 EUR dopłaty do hektara
Przyjrzyjmy się zestawieniu zasad przyznawania dopłat unijnych dla rolników w latach 2014-2020. Ciągle to nie jest poziom naszych zachodnich sąsiadów ale jest lepiej w stosunku do lat poprzednich. Poniżej opracowanie na podstawie materiałów ministerstwa.
Czerwiec - czas na siew buraków liściowych!
Burak liściowy, boćwina, mangold, kapusta rzymska, burak szpinakowy - grupa kultywarów buraka zwyczajnego. Roślina uprawiana dla liści jako jednoroczna. Wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego. Dziś coraz bardziej interesuje rolników i ogrodników, gdyż mozna go często spotkac na giełdach rolnych i ogrodniczych. Zainteresowanie konsumentów może wytworzyć dobrą koniunkturę na tą uprawę. W hurcie można za niego otrzymać 400 PLN za tonę a jego wydajność to nawet 45 t z hektara.

Uwaga na pseudo porady
Internet, telewizja i gazety zmniejszają zapotrzebowanie rolników na doradztwo. Mimo to rolnicy chętnie spotykają się z ekspertami, gdyż ta forma kontaktu odpowiada im i pozwala na zadanie wielu pytań, które często są nieprzewidywalne dla medialnego autora tekstu.

Skuteczne opryski
Wiatr jest zmorą każdego rolnika, który zamierza rozpocząć oprysk swojego pola. Jeśli jest zbyt duży oprysk może nie udać się lub być całkowicie bezskutecznym.

Ważna porada podatkowa dla rolników
Jakub Hinz radzi, jak w świetle uchwały NSA poprawnie płacić podatek od działalności w ramach działów specjalnych rolnictwa.

Made in China - czy na pewno oznacza niską jakość?
Chińskie firmy uznały, iż warto zainwestować w polskiego rolnika. Pod koniec marca trafił do sprzedaży ciągnik firmy Dong Feng, który podzielił konsumentów. Nazwa kojarząca się z chińską potrawą, oraz fakt, iż części produkowane są w Chinach, nie przyciąga klientów. Czy słusznie?

Wiek, waga i hektary - czyli portale randkowe dla rolników
Swoje serwisy randkowe mają już lekarze, katolicy, ludzie wykształceni i single z aspiracjami. Przyszedł czas na rolników. W sieci pojawiły się portale, które oferują pomoc dla mieszkańców wsi w znalezieniu nie tylko miłości życia, ale również przyjaciół czy partnera do interesów. Kim są single ze wsi?

"Rolnik szuka żony" odmieni wizerunek polskiej wsi?
Od 21 maja na antenie TVP1 możemy oglądać program "Rolnik szuka żony". Ośmiu mężczyzn z własnymi gospodarstwami będzie szukać kobiety, która zechce dzielić z nim trudy życia rolnika. Czy program ma szansę zwalczyć nieprzychylne stereotypy na temat polskiej wsi?


Zbiory plonów w pozycji leżącej?
Nowe rozwiązania w rolnictwie dążą do zminimalizowania dyskomfortu związanego z pracą, usprawnienia oraz maksymalnego ułatwienie jej. W Australii powstały specjalne maszyny - Crop Care Picking Assistant, które umożliwiają wykonywanie prac rolniczych... na leżąco. Czy są odpowiedzią również na problemy polskiego rolnika?

Copa Cogeca: Rolnicy powinni mieć prawo głosu
Copa Cogeca sformułowała wytyczne dotyczące wdrożenia dyrektywy na temat minimalnych norm ochrony świń. Dyrektywa Rady Europejskiej 2008/12 określiła wymagania którym musieli sprostać producenci wieprzowiny. Copa Cogeca chce, aby Rada Europejska konsultowała się z rolnikami na temat norm ochrony świń.

Bollywoodzkie ciągniki na polskim rynku
Maszyny z Dalekiego Wschodu zalewają polski rynek. Po Chinach i Japonii przyszedł czas na Indie. Firma International Tractors Limited do której należy marka indyjskich ciągników Solis zaczęła rozwijać sprzedaż w Polsce. Czy indyjskie maszyny zyskają popularność wśród rolników?.


Paweł Niczyporuk - Życie zwyczajnego rolnika
Problemy dnia codziennego rolnika i propozycje ich rozwiązania

Paweł Niczyporuk - Życie zwyczajnego rolnika
Problemy dnia codziennego rolnika i propozycje ich rozwiązania.

Paweł Niczyporuk - Życie zwyczajnego rolnika
Problemy dnia codziennego rolnika i propozycje ich rozwiązania

Ponad tysiąc kobiet chce zostać żoną rolnika
Już ponad 1000 kobiet wyraziło chęć wzięcia udziału w programie "Rolnik szuka żony" i tym samym zostania kandydatką na żonę wybranego uczestnika. Zapisy trwają do końca czerwca. Czy nowy miesiąc przyniesie więcej zgłoszeń?


Piotr Barełkowski - Jaki trzeba mieć areał?
W naszym kraju ciągle przeważają gospodarstwa kilkunastohektarowe (10,42 ha średnia wielkość wg. ARMR). To niewielkie areały, jak na standardy unijne ale i tak w ciągu ostatnich 20 lat średnia wielkość polskiego gospodarstwa indywidualnego znacząco (ponad 50%) zwiększyła się.


Nabór młodych rolników - uzyskaj dotację!
Zostało już tylko kilkanaście dni na złożenie wniosku o dotację z działu "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Akcja trwa już od 15 maja a kończy się 21 czerwca. Jak podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do rozdzielenia w tym roku jest aż 800 mln złotych. Wsparcie finansuje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Co zrobić, aby mieć szansę na uzyskanie pomocy?


Zmiany w ustawie o rolnictwie ekologicznym
Przyjęto projekt który zakłada wprowadzenie poprawek do obecnie obowiązującej ustawy o rolnictwie ekologicznym. Nowelizacja ma na celu ułatwienie rolnikom uprawę oraz hodowlę ekologiczną. Co obejmą wspomniane zmiany?
|
Pogoda Warszawa z serwisu
Paliwa
Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł
SKUPY
Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina
Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica
Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto
Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t