Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 18 listopada 2017 | Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny
HEAD

Aktualności

Dzięki dużemu zbiornikowi oszczędzisz paliwo

2017-06-20

Wiosna i lato to czas najcięższych prac polowych, co wiąże się z dużym zużyciem oleju napędowego w gospodarstwach rolnych. Podpowiadamy, w jaki sposób zmniejszyć koszty zakupu diesla szczególnie w tym okresie. Więcej oznacza taniej Jednorazowy zakup większej ilości oleju napędowego umożliwia uzyskanie korzystnej ceny. Ceny na rynku paliwowym, tak jak i na innych rynkach, podlegają negocjacjom, szczególnie w przypadku zakupu dużych ilości towaru. Właściciele stacji paliw, którzy oferują bezpośredni dowóz do klienta, czy hurtownicy, również są skłonni negocjować ceny oleju napędowego. Żeby taniej kupić i zaoszczędzić, warto, aby każde gospodarstwo było wyposażone w odpowiednio duży zbiornik. – Aby zaoszczędzić na dostawach oleju napędowego do gospodarstwa, rekomendujemy rolnikom zakup dwupłaszczowych zbiorników do przechowywania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego. W zależności od zużycia oraz liczby posiadanych maszyn, właściciel gospodarstwa może wybrać produkt o pojemności od 1200 do 5000 litrów. Z naszych obserwacji wynika, że obecnie zbiornikiem najczęściej wybieranym przez klientów z branży rolniczej jest FuelMaster® o pojemności 2500 litrów – mówi Tomasz Skiba, Country Manager w firmie Kingspan Environmental, zajmującej się produkcją zbiorników marki Kingspan Titan, przeznaczonych m.in. do użytku w gospodarstwach rolnych. Oszczędności wynikające z zakupu hurtowych ilości oleju napędowego to nie jedyna korzyść, jaką można osiągnąć wyposażając gospodarstwo w zbiornik.

Dixon
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy