Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 25 maja 2018 | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
HEAD

Aktualności

Powstanie pierwszy w Polsce supermarket ekologiczny?

2016-02-09

Niegdyś eko-produktów trzeba było szukać w wyspecjalizowanych sklepach, których zaznaczmy nie było za wiele. Od jakiegoś czasu zdrową żywność znajdujemy również w czołowych marketach w Polsce, a jej dostępność wciąż rośnie. Nic dziwnego, szacuje się, że w 2017 r. Polacy wydadzą na eko-produkty ponad mld złotych.

Mimo nowych miejsc proponujących eko-żywność, konsumenci wciąż narzekają na jej niewystarczającą ilość i różnorodność. Z propozycją wychodzi więc sieć eko-delikatesów Organic Farma Zdrowia, posiadająca dotychczas 39 sklepów, która planuje otworzyć pierwszy w Polsce supermarket ekologiczny. Skoro zapotrzebowanie jest coraz większe, a nie ma w naszym kraju sklepu, który zrzeszałby wszystkie marki w jednym miejscu, jest to najprawdopodobniej strzał w dziesiątkę.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w połowie 2017 roku powstanie eko-market, a jeśli okaże się opłacalny firma już zapowiada otwarcia kolejnej placówki w 2019 roku.

Gdzie planowana jest inwestycja?

To już pewne, że oba supermarkety zostaną otwarte w Warszawie. Jest co z pewnością bezpieczna opcja. Niewykluczone, że jeśli pomysł przyjmie się w stolicy, to pojawi się więcej marketów na terenie większych miast w Polsce.

Spółka Organic Farma Zdrowia na razie przoduje w eko-sektorze w Polsce. Rosnący popyt i zainteresowanie zdrowym jedzeniem i trybem życie spowodował, że firma każdego roku notuje 30 % wzrost sprzedaży.
Agnes

Źródło: portalspozywczy.pl, tvn24bis.pl
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy