W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X
Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019 | Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
HEAD

Aktualności

Ceny zboża w grudniu

2015-12-22

Ostatni tydzień przyniósł znaczny spadek cen, zwłaszcza rzepaku, który dobił do poziomu 367,75 EUR/T, podczas gdy 30.11.2015 cena wynosiła 384 EUR/t (w kraju spadek z 1680 zl/t w magazynie, do 1600 zł/T). Mimo, że w piątek cena rzepaku mocno wybiła się w górę, trudno przewidzieć czy ten trend się utrzyma dłużej, czy też w nowym roku nastąpią dalsze spadki.

W ofertach sprzedaży jest bardzo dużo rzepaku importowanego z Ukrainy i z Kazachstanu, w cenie 1540-1560 zł/t z dostawą do odbiorcy. Wszystko to rzutuje na poziom ceny tych nasion. Cena rzepaku w porcie z dostawą na lipiec 2016 wynosi 1535 zł/t.

W okresie przedświątecznym odczuło się większy popyt na zboża paszowe, ze strony krajowych hodowców drobiu i mieszalni pasz. Dobrze sprzedawała się kukurydza i pszenżyto.

Zawiedli się natomiast wszyscy, którzy liczyli na wyższe ceny pszenicy konsumpcyjnej w grudniu.
Eksport w ostatnim czasie był minimalny. Mimo korzystniejszego kursu Euro, ceny pszenicy 12,5% białka w portach obniżyły się średnio o 15-20 zł/t. Korzystniej wyglądała sytuacja pszenicy konsumpcyjnej o białku 14%. Jej ceny obniżyły się tylko o 5-10 zł/t.

Widoczne jest duże zainteresowanie żytem. Ale do transakcji dochodzi rzadko, ze względu na dużą rozbieżność między oczekiwaniami sprzedających, a realną ceną rynkową.




Źródło: e-WGT
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy