W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X
Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019 | Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
HEAD

Aktualności

Spadek cen przetworów mleczarskich

2014-06-13

Maj to kolejny miesiąc który przyniósł spadek cen przetworów mleczarskich. W ubiegłym miesiącu potaniały głównie tzw. przetwory stałe, w tym odtłuszczone mleko w proszku oraz masło w blokach. Przewidywane są dalsze pogorszenia w tym sektorze.

Według danych Ministerstwa Rolnictwa, w maju potaniało najbardziej odtłuszczone mleko w proszku - o prawie 10% w porównaniu z kwietniem, oraz masło w blokach - o ponad 5%. Wszystkie produkty stałe w tym roku potaniały już o 13-15%. Nieco lepiej jest z serami, lecz na tym rynku również zanotowano spadek - o 3% w relacji miesięcznej. Ceny przetworów płynnych jak mleko, śmietana, jogurty utrzymały się na tych samych cenach co w kwietniu.

Na razie nie są przewidywane wzrosty cen. Sytuacja na światowym rynku sprzyja obniżkom. Przewidywane jest umocnienie złotego wobec rubla co spowolni eksport do Rosji. Poza tym spadają koszty przetwórstwa, co przełoży się na cenę produktów końcowych.

Tendencja spadkowa na rynku mleczarskim utrzymuje się również w innych państwach. W ostatnich tygodniach ceny utrzymywały się na minusie. Obniżki cen na świecie są prawdopodobnie skutkiem wzrostu produkcji przetworów mleczarskich.
Zamieszczamy spot będący częścią kampanii "Pij Lubuskie Mleko".

Źródło: WRP
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy