Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 24 sierpnia 2017 | Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego
HEAD

Reportaże


...
AGROTECH 2016 - zobacz reportaż!

AGROTECH 2016 - zobacz reportaż!

W dniach 18-20.03.2016 w Kielcach odbyły się targi AGROTECH poświęcone technice rolniczej, ale także nawozom, preparatom uprawowym i wielu akcesoriom rolniczym.
O rolnictwie w Krynicy

O rolnictwie w Krynicy

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy 2015 odbyła się ważna debata na tematy związane z rolnictwem i przemysłem przetwórczym w Polsce. Paneliści zwrócili uwagę na dynamiczny rozwój polskich firm branży spożywczej, który dokonał się przede wszystkim dzięki pozyskiwaniu bardzo dobrego surowca od naszych rolników.
Izby Rolnicze za ogłoszeniem stanu klęski

Izby Rolnicze za ogłoszeniem stanu klęski

W związku z klęską suszy, która występuje obecnie na obszarze całego kraju, a w wielu rejonach sytuacja niedoboru wody jest krytyczna, w dniu 14 sierpnia 2015 r., Prezes KRIR zorganizował konferencję prasową, podczas której zwrócił się Premier RP o wprowadzenie przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej na terenie całego kraju.
Rolnicy zastraszeni przez bandytów

Rolnicy zastraszeni przez bandytów

Świadkowie masowej wycinki drzew pod Wołczynem mają dość podpaleń i pogróżek. Nie podpalajcie nas już więcej, przepraszamy za zeznania przeciwko wam, to się już więcej nie powtórzy - obiecują sterroryzowani szefowie spółki z Rożnowa.
Miedwiediew obraża polskich sadowników

Miedwiediew obraża polskich sadowników

Premier rządu Rosji Dmitrij Miedwiediew wygłosił ostatnio szereg kontrowersyjnych wypowiedzi o polskich jabłkach, które są dalekie od prawdy i obrażają polskich sadowników.
Piechociński i Sawicki o suszy

Piechociński i Sawicki o suszy

Wicepremier Janusz Piechociński oraz minister Marek Sawicki wystąpili wspólnie na konferencji prasowej przekazując informacje nt. suszy i sposobu reagowania rządu na jej skutki.
Sawicki konsultuje

Sawicki konsultuje

Dzisiaj MRiRW odwiedzili przedstawiciele ZZR Ojczyzna. Podczas spotkania minister Marek Sawicki poinformował o trwających w Sejmie pracach dotyczących nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie oraz ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych oraz ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego.
Śmierć w kabinie traktora

Śmierć w kabinie traktora

55-letni pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej z Jelcza-Laskowic w województwie dolnośląskim zmarł podczas pracy w upale. Mężczyzna kosił trawę ciągnikiem, kiedy nagle poczuł się źle i stracił przytomność.
Osiem nadleśnictw z zakazem wstępu do lasu

Osiem nadleśnictw z zakazem wstępu do lasu

Niska wilgotność podłoża oraz wysokie temperatury, sprzyjające pożarom spowodowały już 8 decyzji o zakazie wstępu do lasu na terenie nadleśnictw w Polsce. Nie tylko rolnikom susza daje się we znaki...
Piotr Barełkowski. Nasze ziemniaki już dostępne!

Piotr Barełkowski. Nasze ziemniaki już dostępne!

Nasza redakcyjna plantacja ziemniaków wczesnej odmiany El Mundo, którą pozyskaliśmy od firmy KWS już wydaje pierwsze plony! Udało nam się wyhodować ok. 30 ton ziemniaków z hektara na naszym polu w Mościcach, w gminie Witnica, w powiecie gorzowskim. Zapraszamy do zakupów tej zdrowej żywności, uprawianej bez szkodliwych środków ochrony roślin, pielegnowanych wyłącznie mechanicznie.

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy