Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 27 czerwca 2017 | Imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy
HEAD

Zwierzęta


...
Po co nam bioasekuracja?

Po co nam bioasekuracja?

Często słyszy się, że gospodarstwa rolne powinny spełniać wymogi bioasekuracji czy to związanej z zagrożeniem wystąpienia choroby ASF, czy ptasiej grypy. Co oznacza bioasekuracja i czy należy ją stosować tylko w przypadku zagrożeń epizodycznych?
Ptasia grypa nam nie straszna

Ptasia grypa nam nie straszna

W najbliższych dniach miną 3 miesiące od ostatniego ogniska ptasiej grypy w Polsce. Umożliwi to Polsce rozpoczęcie starań o ponowne otwarcie zamkniętych z uwagi na ogniska ptasiej grypy rynków eksportowych.
Coś dla pszczelarzy

Coś dla pszczelarzy

Węza, od dziesięcioleci stosowana jest w gospodarce pasiecznej. Jej używanie zalecane jest przez wszystkie autorytety naukowe. Uważa się że corocznie należy wymienić w każdej rodzinie 30-50 % plastrów, wycofując stare /ciemne/ i zastępując je właśnie węzą.
Rosną ceny trzody chlewnej

Rosną ceny trzody chlewnej

GUS opublikował dane nt. cen produktów rolnych w kwietniu br. W danych na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja silnego wzrostu cen trzody chlewnej (31,5% r/r w kwietniu wobec 18,8% w marcu).
Kaczki i gęsi w zasięgu ręki

Kaczki i gęsi w zasięgu ręki

Coraz większym zainteresowaniem konsumentów cieszą się nieco droższe, ale znacznie wyższej jakości smakowej i spożywczej kaczki oraz gęsi. Już nie tylko w tradycyjne święto Św. Marcina na stoły setek tysięcy Polaków trafia gęś. Może warto podjąć wyzwanie i choćby na mała skalę rozpocząć hów takiego drobiu?
Cicha ruja u krów mlecznych

Cicha ruja u krów mlecznych

Cicha ruja jest najczęstszą przyczyną niepłodności krów mlecznych. Podczas niej jajniki zachowują aktywność, rozwijają się pęcherzyki, dochodzi do owulacji i tworzenia się ciałek żółtych, ale krowa tego nie „manifestuje”.
Jak monitorować ptasią grypę w swoim gospodarstwie?

Jak monitorować ptasią grypę w swoim gospodarstwie?

W związku ze zmniejszoną częstotliwością występowania ognisk i wystąpień grypy ptaków podtyp H5N8, wyższą temperaturą oraz nasłonecznieniem, na co wrażliwy jest wirus grypy ptaków, zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów mleka i świń

Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów mleka i świń

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od dnia 18 marca do dnia 7 kwietnia 2017 r. można składać wnioski o udzielenie pomocy w ramach kilku mechanizmów uruchomionych w oparciu o przepisy dotyczące nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i świń.
Utylizacja na terenie gospodarstwa

Utylizacja na terenie gospodarstwa

Dzięki zastosowaniu pieców do utylizacji martwych zwierząt i odpadów poubojowych, każdy hodowca drobiu, trzody chlewnej, owiec, kóz, ryb, może spopielić martwe zwierzęta lub produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego w miejscu ich wytworzenia, ograniczając do minimum ruch obcych pojazdów na fermie, zgodnie z lokalnymi normami prawnymi. Dostępne w Polsce piece są skonstruowane wedle określonych wytycznych i spełniają normy unijne.
Świnie złotnickie - cenna rasa

Świnie złotnickie - cenna rasa

Świnie złotnickie dzielą się na rasę białą i rasę pstrą. Przyjechały na współczesny teren Polski razem z repatriantami z Wileńszczyzny. Opisane i sklasyfikowane zostały w latach 60 - tych w Złotnikach pod Poznaniem. O hodowli świń złotnickich opowiada prof. Janusz Buczyński z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy