Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2017 | Imieniny: Pawła, Walerii, Ludwika
HEAD

Rośliny


...
Zabiegi interwencyjne w zbożu

Zabiegi interwencyjne w zbożu

W wielu regionach zboża nie są w najlepszej kondycji. Dużo płytszy i mniejszy system korzeniowy, słabiej odżywia nieproporcjonalnie rozwiniętą do jego wielkości biomasę liści.
Nie palmy traw!

Nie palmy traw!

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie rośnie liczba pożarów spowodowanych wypalaniem traw na łąkach, roślin na nieużytkach, czy terenach przydrożnych. Niektórzy rolnicy nadal wykorzystują w ten sposób okres "po zimie".
Precyzyjny siew kukurydzy

Precyzyjny siew kukurydzy

Aplikacja nawozów wraz z siewem niesie ze sobą liczne korzyści. Oprócz oszczędności na przejazdach na polu, najważniejszą jest to, że nawóz umieszczamy dokładnie tam, gdzie potrzebuje tego roślina uprawna, a nie na całej powierzchni pola.
Szara pleśń może zdziesiątkować nasze pomidory

Szara pleśń może zdziesiątkować nasze pomidory

Chorobę powoduje grzyb należący do klasy workowców. Grzyb poraża najczęściej pomidory uprawiane w szklarniach i tunelach foliowych, zwłaszcza jesienią. Choroba może porażać pomidory we wszystkich fazach rozwojowych.
Siejemy rzepak jary

Siejemy rzepak jary

Rzepak jary, w odniesieniu do rzepaku ozimego, wyróżnia się między innymi krótszym okresem wegetacyjnym, mniejszymi wymaganiami cieplnymi, lecz zwiększonymi wymaganiami wodnymi.
Siew jarych - ważne informacje

Siew jarych - ważne informacje

W poszczególnych regionach kraju siewy kukurydzy przeprowadza się od połowy kwietnia do pierwszej dekady maja. W praktyce i w gospodarstwach o znacznym udziale kukurydzy w płodozmianie siewy kukurydzy zaczynają się już w pierwszych dniach kwietnia
Sucha zgnilizna kapustnych w zachodniej Polsce

Sucha zgnilizna kapustnych w zachodniej Polsce

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych i najgroźniejszych chorób rzepaku w Polsce i na świecie. Sucha zgnilizna rozwija się przez cały okres wegetacji rzepaku. Obecnie stężenie zarodników workowych w powietrzu jest najwyższe w zachodniej częsci kraju. Jak chronić plantację?
Dobroczynek sprzymierzeńcem sadów

Dobroczynek sprzymierzeńcem sadów

Dobroczynek gruszowy odżywia się wszystkimi roztoczami, choć bardziej preferuje przędziorka owocowca niż pordzewiacze. Jest najpopularniejszym i najlepiej poznanym organizmem pożytecznym dla upraw.
Co nowego w ogrodnictwie?

Co nowego w ogrodnictwie?

Reportaż Piotra Barełkowskiego i Bartka Chruślaka z Gardenii 2017 w Poznaniu dla hobbystów i nie tylko :) Nasiona, narzędzia, nawozy i podłoża przedstawione na ekspozycjach w naszej prezentacji nowości z tej imprezy.
Jak chronić zboże przed szkodnikami magazynowymi

Jak chronić zboże przed szkodnikami magazynowymi

Szkodniki magazynowe stanowią poważny problem tam, gdzie ziarno przeznaczone jest do długotrwałego składowania. Oprócz uszkadzania ziarna, zanieczyszczają je i mogą doprowadzić do zawilgocenia i zagrzewania się zboża. Jak chronić rośliny zgodnie z prawem?

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-03-27

E95
4,65 zł

E98
5,00 zł

ON
4,50 zł

LPG
2,21 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-03-27

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,60 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
689 zł/t
Targowiska
737 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
577 zł/t
Targowiska
544 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy