Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 24 marca 2017 | Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
HEAD

Rośliny


...
Jak chronić zboże przed szkodnikami magazynowymi

Jak chronić zboże przed szkodnikami magazynowymi

Szkodniki magazynowe stanowią poważny problem tam, gdzie ziarno przeznaczone jest do długotrwałego składowania. Oprócz uszkadzania ziarna, zanieczyszczają je i mogą doprowadzić do zawilgocenia i zagrzewania się zboża. Jak chronić rośliny zgodnie z prawem?
Cenny rynek ekologiczny

Cenny rynek ekologiczny

Jak mówi Bohdan Juchniewicz ze Stowarzyszenia "Polska Ekologia", zapotrzebowanie na kategorię produktów ekologicznych powiększa się o 18-20% rocznie, gdyż rośnie świadomość konsumentów i wiedza na temat wartości odżywczej certyfikowanych produktów. Rynek ekologiczny ma duży potencjał.
Czy zbiory w winnicach będą mniejsze przez mróz?

Czy zbiory w winnicach będą mniejsze przez mróz?

Roman Myśliwiec, przewodniczący rady Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, uważa, że tegoroczne zimowe mrozy mogą mieć wpływ na wysokość przyszłych plonów w winnicach na Podkarpaciu. Jednocześnie podkreśla, że odpowiedzialna uprawa może zminimalizować szkody.
Czas na siew zbóż jarych

Czas na siew zbóż jarych

Wcześnie wysiane rośliny jare mogą wykorzystać wilgoć, która jest jeszcze w glebie po zimie. Najlepiej wykorzystać odmiany znajdujące się na Listach Odmian Zalecanych, ustalanych dla każdego województwa osobno. Za materiał siewny nie zapłacimy mniej jak ok. 160 zł za dt, ale nadal można składać wnioski o przyznanie dopłaty z ARR.
Podstawowe informacje o wapnowaniu

Podstawowe informacje o wapnowaniu

W celu odkwaszenia gleby oraz poprawienia jej właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych stosowane są nawozy wapniowe. Jak ustalić dawkę nawozu, termin wapnowania i rodzaj nawozu?
Dwie strony wrotycza

Dwie strony wrotycza

Wrotycz pospolity występuje masowo prawie w całym kraju. Ma sztywne łodygi dorastające do 1,5 m wysokości zakończone baldachami żółtych koszyczków. Zalicza się do gatunków trujących, mimo że dawniej był używany jako przyprawa oraz lek przeciwrobaczycowy. Z powodzeniem można jednak wykorzystywać wrotycz do zwalczania mszyc i innych szkodników roślin. Z drugiej strony może być on niebezpieczny dla bydła.
Jaki wpływ na plony może mieć tegoroczna zima?

Jaki wpływ na plony może mieć tegoroczna zima?

Pogoda podlega ciągłej obserwacji prze rolników, od niej zależą wyniki ich pracy. Jak podkreśla prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, najlepiej dla roślin byłoby, gdyby wiosną śnieg tajał powoli.
Jak zrobić dobrą kiszonkę?

Jak zrobić dobrą kiszonkę?

Kukurydza jest jedną z najlepszych pasz objętościowych i energetycznych dla zwierząt przeżuwających. Do produkcji kiszonki najlepiej nadaje się odmiana o dużej biomasie (wysokie i obficie ulistnione). Niezależnie od sposobu zakiszania, najważniejsze jest aby kiszonka była wysokiej jakości. O czym warto pamiętać?
Nowa zaprawa do rzepaku

Nowa zaprawa do rzepaku

Firma Du Pont organizuje Agrosympozjum rzepakowe, podczas którego przedstawione zostaną trendy w nowoczesnej uprawie i hodowli rzepaku oraz aktualne problemy w jesiennej ochronie przed szkodnikami.
Wnioski o pomoc - jeszcze tylko dziś

Wnioski o pomoc - jeszcze tylko dziś

Do 25 stycznia 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa.

...
Pogoda Warszawa z serwisu


Paliwa

Ceny paliw z dnia: 2017-02-07

E95
4,70 zł

E98
5,00 zł

ON
4,60 zł

LPG
2,2 zł

SKUPY

Ceny netto skupu z dnia: 2017-02-07

Wieprzowina

Klasa półtusz wieprzowych wg klasyfikacji EUROP
Cena zakupu wg wagi żywej
Klasa S
6,50 zł/kg
Klasa E
6,40 zł/kg
Klasa U
6,00 zł/kg
Klasa R
5,50 zł/kg

Pszenica

Przedsiębiorstwa
(pszenica konsumpcyjna)
6,80 zł/t
Targowiska
7,30 zł/t

Żyto

Przedsiębiorstwa
(żyto konsumpcyjne)
5,60 zł/t
Targowiska
5,40 zł/t
Źródło: INFORMACJA O CENACH RYNKOWYCH

Partnerzy